Get Adobe Flash player


سيستم هاي نمايش يكپارچه

 

توليد تصاوير بدون درز يا  Seamless Pictures مبناي توليد موفق سیستم های پخش تصویر در شبیه سازها، پلانتاریوم ها و بسیاری دیگر از کاربردهای مشابه است. با استفاده از آلگوريتم هاي پيشرفته به كار گرفته شده، مي توان نواحي بر هم پوشاني تصاوير را چنان به نرمي بر يكديگر منطبق نمود كه بيننده هيچ گونه چند پارگي تصاوير را احساس نكرده و با تصويري به معناي واقعي يكپارچه روبرو شود. در طراحي و ساخت سيستم هاي استريوسكوپيك يا سه بعدي؛ كه در بخش هاي آموزشي، تحقيقاتي و نيز تفريح و سرگرمي كاربرد دارند، نيز عمدتا صفحات نمايشي در ابعاد بزرگ به كار گرفته مي شود. 

در خصوص تصاوير يكپارچه بر صفحات نمايش استوانه اي يا كروي، علاوه بر Blending ، اصلاح هندسي تصاوير يا Warping نيز ضروري است. به نوعي كه بيننده تصوير مشاهده شده بر صفحات نمايش را بدون هيچ گونه اعوجاج مشاهده نمايد.

اصلاح هندسی و بر هم نهی تصاویر   بدون   نیاز به  هیچ گونه تغییر در محتوای نمایشی و توسط ماجول های نرم  افزاری این شرکت قابل انجام است.   لذا ارتقاء سیستم های نمایش مسطح  موجود به سیستم نمایش گنبدی یا استوانه ای  با کمترین هزینه  و  زمان ممکن قابل  انجام  است.


 

سيستم هاي نمايش سه بعدي


 

سيستم هاي نمايش سه بعدي اصولا مبتني بر ارائه تصوير به هر چشم ها از زاويه اي اندكي متفاوت با ديگري است، يعني دقيقا مشابه آن چه كه در زنگي و در ديد مستقيم اشياء توسط چشم انسان اتفاق مي افتد. ين نحوه نمايش علاوه بر افزايش قدرت ديد ، موجب درك بهتر و دقيق تري از اشياء پيچيده مي شود و  پلانتاريوم ها، طراحان و سازندگان شبيه ساز هاي آموزشي، مراكز علمي و تحقيقاتي و نيز مراكز تفريحي مي توانند با اين ابزار و البته با اراده تصاوير در ابعاد بزرگ بودن و يكپارچه و در صورت تمايل نمايش آن ها بر صفحات منحني استوانه اي يا كروي، بينندگان خود را در اين تصاوير غرق سازند. سيستم هاي نمايش سه بعدي در دو رده كلي جاي مي گيرند: سيستم هاي پسيو و  اكتيو.


 سيستم هاي اكتيو

در اين سيستم ها تصاوير ديده شده توسط هر چشم، كه  زاويه توليد آن ها يكي در ميان با هم متفاوت است، توسط عينك هاي الكترونيكي خاص از يكديگر جدا شده و هر چشم تنها قادر به ديدن تصاوير فرد يا زوج خواهد بود. عينك هاي استفاده شده در اين روش عينك هاي خاص معروف به shutter glasses هستند و بايد با تصاوير توليد شده توسط پروژكتور يا مانيتورهماهنگ يا اصطلاحا سنكرون باشند.

 

سيستم هاي پسيو

  سيستم هاي پسيو، سيستم هايي مناسب تر براي استفاده درصفحات نمايش با ابعاد بزرگ و براي تعداد زيادي از تماشاچيان است. سيستم هاي پسيو عمدتا براي ارائه سه بعدي  اشياء از نور پلاريزه شده براي چشم راست و چپ استفاده مي كنند. در اين روش بينندگان با لستفاده از عينك مخصوص و ارزان قيمتي، مي توانند تصاوير را به صورت سه بعدي مشاهده نمايند.

 

صنعت سامانه فردا با ایجاد فنآوری های  مذکور و  نیز طراحی و ساخت صفحات نمایش مربوطه،  قادر به ارائه راهکارهای جامع به متقاضیان این سیستم های نمایش است. این سیستم های نمایش بر هر قطاعی  از استوانه یا کره قابل پیاده سازی هستند. طراحی سیستم های پخش  و پروژکشن، سیستم  صوت و سیستم رایانه ای  بر مبنای نیاز مشتری انجام شده و  لذا  شناسایی نیاز و خواسته دقیق مشتری مقدم بر انجام هر گونه طراحی  است. صنعت سامانه فردا به عنوان مشاوری امین در این گام نیز در کنار مشتریان خود خواهد بود.